Top Desať Fitness Tipov

1. Zmena prístupu – prestaňte byť obeť a obviňovať všetky okrem seba. Prevzatie kontroly nad svojím životom je posilňujúci.

2. Začnite sa znovu hýbať schodiskove-cvicenie

vyhnite sa výťahom a pohyblivým schodom v prospech schodov. Zaparkujte svoje auto ďalej od vašich určených destinácií. Toto vás zase zblíži s vašim telom.

3. Plánujte dopredu – zistite, čo presne, v ktorú dennú dobu budete cvičiť – a potom sa toho držať. Ráno pred prácou je to najlepšie, pretože cez deň môže vzniknúť príliš veľa vecí, ktoré vám cvičenie prekazí. Takisto to udáva tón pre celý deň.

kontrola-porcii4. Kontrola porcií – je ešte dôležitejšie ako výber potravín, pretože sme národom jedákov. Vážte a merajte svoje jedlo a budete prekvapení, až zistíte, že môžete kŕmiť malú rodinu tým, čo ste jedli. Nechajte svoj mozog prekabátiť žalúdok tým, že úmyselne prerušíte svoje jedlo tým, že pôjdete hodiť bielizeň do práčky alebo odoslať e-mail. Pri návrate k stolu si uvedomíte, že ste šitie.

5. Spárovanie – spojte sa s kamarátom. To je skvelý spôsob, ako sa navzájom povzbudiť a podporiť navzájom cez sieť podobne zmýšľajúcich. Cyklistika, beh alebo jazda na kajaku – zoznam klubov je nekonečný.

6. Cvičenie so závažím – okrem dôležitosti zachovania integrity obklopujúce kĺby vo vašom tele, zaisťuje dobré držanie tela a rovnováhu, a skutočnosť, že silní ľudia majú tendenciu byť oveľa užitočnejšie, rozvoj svalovej hmoty navýši váš metabolizmus, takže budete spaľovať viac kalórií.

7. Neporovnávajte – ste jedinyčné jedinec a máte úlohu maximalizovať potenciál vášho tela, čo tiež závisí od genetických faktorov (ako dobre ste si vybrali svojich rodičov), históriu vášho cvičenia a ortopedických obmedzenia. Ak ste veľa súťaživý typ, použite vekovú skupinu v okruhu dazdi rokov ako porovnanie.

8. Používajte rozmanitosť – nikto nechce jesť varené kura každý deň. Striedajte náročné posilňovanie so závažím a behanie, pri ktorom nesiete celú svoju váhu, s cyklisktikou alebo príjemným plávaním. Kardiovaskulárne aktivity poskytujú príjemný odpočinok alebo tiež zotavenie z vyčerpávajúceho silového tréningu z predchádzajúceho dňa.

9. Buďte konzistentné – Vždy hovorím svojim klientom, aby zaradili dohromady toľko dní cvičenia v rade, koľko len zvládnu. Nevyhnutne to bude prerušené, tak sa snažte poraziť svoj rekord. Malá súťaž so sebou samým. Poznámka: príležitostné dni voľna sú potrebné, pretože by ste mali vždy nechať celkovú únavu alebo zranenie prerušiť váš “reťazec”.

10. Buďte trpezlivý – Vo svete, kde máme informácie 24/7/365 a stále sa objavujú nové, obnovenie vášho tela späť do jeho potencionálneho stavu prináša prepätia a príležitostné pády. Čím viac z formy ste a máte väčšiu nadváhu, tým je cesta dlhšia. Všeobecne platí, že je priemerný 0,5 – 1,5 kg úbytok na hmotnosti za jeden týždeň.

LEAVE A REPLY