Top 5 Najlepšie Cvičenie Na Stehná

stehenne-cvicenieČíslo jedna medzi sťažnosťami väčšiny žien, ktoré dosiahnu stredného veku, je, že ich nohy nemajú krásny tvar a majú ochabnutá stehná. Ak vám vadí rozmery, ktorých vaše stehná dosahujú, možno si budete chcieť prečítať nasledujúci návod na top päť najlepších cvikov na stehná. Vykonávaním týchto cvičení aspoň dvakrát týždenne môžete mať vaše stehná krásna a pripravená na plavkovú sezónu za jeden mesiac alebo dva.

Plameniak

Aj keď sa môžete pri vykonávaní tohto cvičenia cítiť hlúpo, a dokonca možno až tak hlúpo ako vyzerá plameniak, existuje dôvod, prečo je na zozname najlepších cvikov na stehná – pretože to funguje! Pri vykonávaní tohto cviku začnete tým, že zdvihne činku pravou rukou a umiestnite svoju ľavú ruku na bok. Mierne sa predkloňte a zdvíhajte pravú nohu k boku, počas toho zdvíhajte pravú ruku a pokračujte varicofix gel s otáčaním Váci ruky s činkou, kým nebude smečovat k stropu. Vráťte sa do východiskovej pozície a opakujte po 12 opakovaniach na každú stranu a v dvoch sadách.

Drep s loptou

I keď budete možno musieť zakúpiť cvičenie loptu, aby ste mohli robiť drep s loptou, táto malá investícia sa vám oplatí, pretože ide o jeden z najlepších cvikov na stehná. Na začiatku umiestnite loptu medzi stenu a dolnú časť chrbta. Teraz pokrčte kolená a posuňte svoje telo dole asi o 10 až 25 centimetrov s ramenami a chrbtom vyrovnanými so stenou. Držte po dobu troch sekúnd a potom sa postavte späť hore. Urobte 15 opakovaní po 2 sadách.

Plyometrický drep

plyometricky-drep

Dôvod, prečo je tento cvik jedným z najlepších cvikov na stehná je, že môže byť vykonaný kdekoľvek a trvá len niekoľko sekúnd, aj keď je veľmi účinný pri rysovanie stehien. Ak chcete ho urobiť, stojte s nohami v rovine s ramenami a jednoducho si dřepejte, kým vaše kolená nebudú v uhle 90 stupňov. Akonáhle tam budete, vyskočte hore a vráťte sa späť so rovnakej polohy v drepe. Robte desať opakovaní po troch setoch.

Výpady s činkou

Výpady s činkou sú novým pohľadom na staré cvičenie, čo je dôvod, prečo sú na zozname najlepších cvičenie na stehná. Ak ich chcete vykonávať, jednoducho urobte normálne výpad, ale s činkami v oboch vašich rukách. Dávajte pozor, aby boli vaše ruky rovno pozdĺž vašich strán. Až budete mať s výpadmi skúsenosti a pokročíte, pridajte viac váhy.

Krúženie jednou nohou

Hoci sa krúženie jednou nohou môže zdať ako jednoduché cvičenie, je to jeden z najlepších cvikov na stehná, pretože to je v skutočnosti pomerne náročné cvičenie. Pri cvičení musíte ležať na podložke alebo mäkkom koberci. Položte ruky dlaňami nahor s pažami rovno pozdĺž svojich strán. Vezmite pravú nohu a vztýčte ju k stropu a potom ju otáčajte smerom von v kruhu. Vdychujte počas vykonávania vášho kruhu a vydychujte po dokončení kola. Dávajte pozor, aby ste nehýbali svojimi bokmi a opakujte päť kruhov pre každú nohu.

LEAVE A REPLY