Strata vlasov a mýty o liečení straty vlasov

Je vcelku normálne, že ľudom vypadne niekoľko vlasov každý jeden deň. Dôvod je, že len 90% vlasov nah lave rastie a zvyšných 10% vypadáva po 2 až 3 mesiacoch. Nové vlasy zas začínajú rásť vivèse senso duo oil namiesto vypadnutých vlasov. U niektorých ľudí však vypadávanie vlasov môže byť rýchlejšie, ako u iných, a vtedy treba vyhladať špecialistu pre diagnózu a liečbu.

Dôvody vypadávania vlasov

strata-vlasovExistuje sortiment dôvodov pre vypadávanie, od nedávnej operácie až po krátkodobú chorobu. Strata vlasov sa môže vyskytnúť u ľudí trpiacimi problémami štítnej žľazy a úľava môže prísť len s účinným liečením týchto problémov. U niektorých ľudí strata vlasov môže byť spôsobená aj hormonálnou nerovnováhov, ktorej vyliečenie však tiež môže zastaviť vypadávanie. U žien, tehotenstvo a pôrod môžu viesť ku hormonálnym zmenám, vedúcim k vypadávaniu vlasov. Normálny rast sa prinavráti len po korekcii zdravotných problémov. Niekedy však strata vlasov môže byť aj nežiadúcim účinkom určitých liekov a kvalita vlasov sa zlepší len po vyradení medikácie. Strata vlasov však môže byť aj jedným zo symptómov horších a krutejších nemocí. Dôvody musia byť zistené a spojené s tou správnou diagnózou. Nesprávna starostlivosť tiež spôsobuje vypadávanie, ako napr. príliš tesné nátačky. Používanie teplých olejov alebo chemikálií, samozrejme, tiež spôsobuje jazvenie a trvalé vypadávanie vlasov.

Alopacia Areata

alopecia-areataAlopacia Areata je stav, charakterizovaný lysinou vypadaných vlasov. Sú okruhlé a zvyčajne o veľkosti koruny. Objavujú sa nečakane, no opakované zarastenie sa tiež môže nastať relatívne odrazu. Zvyčajne sa tieto lysiny uzdravia automaticky ale za účelom rýchleho zarastenia, lekár môže predpísať každomesačné Minoxidilové, alebo steroidové, injekcie. Minoxidil je dostupný bez predpisu, pod rôznymi trhovými menami (napr. Rogaine). Väčšinou sú aplikované do hlavy, a môžu byť užívané mužmi i ženami. Iné alternatívne medikácie na báze Finasteridu, su len na predpis (napr. Propecia). Sú v tabletkovej forme a smú byť predpísané len pánom. Výsledky sa zvyknú dostaviť po asi 6 mesiacoch.

LEAVE A REPLY