Skúste Tieto Cviky Pre Zmiernenie Prejavov Kŕčových Žil

Kŕčové žily sú zväčšené, tmavomodré alebo fialové žily na nohách. Zvyčajne sa objaví na lýtku pod kolenom a niekedy aj za kolenom.

Metličkové žilky sú iné ako kŕčové žily. Sú fialovej, červenej, modrej alebo šedej ako pavučina vyzerajúci pruhy, ktoré sa najčastejšie varicofix nachádza na nohe. Výskum ukazuje, že asi 60% žien vo veku nad 30 má metličkové žilky. Niektorí muži majú tiež metličkové žilky.

Cvičenie, ktoré zmierňujú kŕčové žily, tiež pomôže zmenšiť metličkové žilky. So správnym druhom cvičení Mouh vaše nohy vyzerať hladšie a vy sa cítiť lepšie.

situovanostStátie je pre telo náročné. Má tendenciu viesť k veľmi zlej cirkulácii, a môže tvoriť opuchy nôh, ak nerobíte nejaké činosti alebo pohyby, počas toho čo stojíte. Je potrebné urobiť nějkou opatrenia, ak často stojíte na nohách. Keď človek stojí, gravitačná sila značne sťažuje spätný tok krvi a lymfy z dolných končatín.

Chôdza je najlepšia forma cvičenia pre telo. Chôdza pomáha žilám dolných končatín pumpovať krv späť do nôh a ďalej smerom k srdcu, tiež pomáha srdcu lepšie fungovať. Je to najlepšie cvičenie aké môžete robiť a to najmä v prípade, že je tendencia k tvoreniu kŕčových žíl v tehotenstve. Buď choďte, alebo toľko nestojte na nohách!

Chôdza spôsobuje terapeutickú reakciu v tele, ktoré vedie k lepšej cirkulácii skrz obličky, a to najmä v dolných končatinách. Urobte si krátku prestávku niekoľkokrát denne, aby ste si pretiahli svaly na nohách a aby ste presunuli svoju váhu zo sedu alebo zo stoja.

Ak máte kŕčové žily, vyhnite sa namáhavejším formám cvičenia, ako je vzpieranie, náročný aerobik, behanie alebo namáhavá cyklistika. Tieto typy cvičení môžu zvýšiť tlak na vaše žily.

Medzi dobré formy cvičenia, ktoré podporujú krvný obeh a zabraňujú zhromažďovanie tekutín v nohách, patria: ľahký aerobik, plávanie a ľahký silový tréning.

Pre zvýšenie krvného obehu nôh ďalej vyskúšajte toto cvičenie: zo stoja sa pätnásťkrát postavte na prsty na nohách, oddýchnite si a opakujte. Tiež to posilňuje lýtkové svaly.

prop-nohyPo cvičení, položte nohy na podušky alebo vankúše, keď budete ležať. Položte si nohy na stoličku alebo podnožku pri sedení a sledovanie televízie alebo čítanie. Majte nohy hore čo najviac, aby ste znížili tlak v nich.

Konzistentné mierne cvičenie po dobu niekoľkých mesiacov zníži bolesť a dodá vašim nohám energiu. Začnete sa cítiť lepšie a vaše nohy vám za to poďakujú!

Ak chcete pomôcť zmierniť príznaky kŕčových žíl prírodným a trvalejším spôsobom, sú k dispozícii krémy, pleťové vody a tabletky, ktoré obsahujú byliny a éterické oleje významné pre svoje uzdravovací, cirkuláciu zlepšujúce, žily sťahujúce a bolesti znižujúce vlastnosti

LEAVE A REPLY