Prečo 3 Série & 10 Opakovanie Ničí Vaša Výsledky & Posilňovanie

Z nejakého dôvodu to bol taký dôverovanie nápad … alebo taktika … ktorá stále pretrváva. Aj dnes dostávam otázky od mojich klientov, pretože si myslia, že niečo nie je v poriadku, ak nepoužijete 3 sady po 10 opakovaniach.

Ako keď slepý vedie slepého, používal som to isté. Najdlhšiu dobu čoskoro v začiatkoch môjho fitness životný štýl … Používal som 3 sady po 10 opakovaniach. Dokonca som používal rovnakú váhu na všetky 3 sady.

unaveny-z-vykonu

Rovnako Ako na bežeckom páse, 3 – 10 Vaše Telo Veľa Nudia    Nie ste sami, vďaka 80% silovo trénujúcich populácie … “normálny”, nie kulturistická populácie používa 3 sady po 10 opakovaniach bez premýšľania.

Pre vaše telo to nefunguje, pretože ho nikdy probolan 50 skusenosti nevystavujete väčšej námahe. Iste, môžete zvýšiť váhu, ale nie donekonečna … a vplyv na vaše výsledky, vďaka naozajstný zamiešanie vecí, bude až neuveriteľne nápadný.

Zmeňme to a Odštartujme opäť vaše výsledky.

Kľúč Je v Obrátenom Vzťahu
Série a opakovania sú v inverznom vzťahu. To znamená, že keď sa zvýši počet sérií, musíte zmenšiť počet opakovaní. Keď sa zvýšiť počet opakovaní, je potrebné znížiť počet sérií.

Prejdite si nejaké príklady…

1 Séria 15-20 Opakovanie – V závislosti od toho, aký je cieľ tréningu, treba robiť veľa opakovaní, takže môžete naozaj vyčerpať svete svaly a získať prospech z práce, ktorú robíte.

Ak ste naozajstný začiatočník, chcete robiť len jednu sériu a mnoho opakovaní. To vám pomôže vytvoriť si základ pre kondíciu. Tiež vaše svaly porastú, takže môžete postupovať správne.

2 Sériou 12-15 Opakovanie – Toto môže byť skvelým miestom pre začiatočníkov, kam sa posunúť … zase je to len príklad a naozaj záleží na tom, čo je konkrétny cieľ tréningu.

Tento typ postupu prinesie väčšiu vytrvalosť a trochu viac intenzity do tréningu. Tieto typy zostáv sú naozaj skvelé pre spaľovanie tukov … samozrejmosť existujú aj nejaké iné faktory, ktoré naozaj pomáhajú fungovania programu na zbavenie sa tuku.

5 Sériou 5 Opakovanie – To je obľúbený zostava veľmi populárneho posilňovanie nazývaného 5×5 tréning. Zostavený pre budovanie maximálnu svalovej hmoty.

 Pri zvyšovaní počtu sérií a znižovania počtu opakovaní … takmer vždy budujete svaly.

S menším množstvom opakovaní, možno skutočne zvýšiť hmotnosť a urobiť si oveľa väčšiu intenzitu cvičenia. Čím intenzívnejšie je váš tréning, tým viac vám budú rásť svaly … a to nemusí vždy znamenať, že budete príliš mohutný.

Takže čokoľvek teraz robíte, zmeňte až nabudúce budete v posilňovni. Nebuďte ako OVC, nesledujte len konvenčné múdrosť … vydajte sa na prechádzku do nových území a zlepšite svoj tréning tým, že zmeníte svoje série a opakovania.

LEAVE A REPLY