Môžu byť svaly posilnené goji bobulami? Zistite ako

goji-bobuleGoji bobule majú niekoľko vlastností, ktoré už mnohý z nás poznajú, no majú aj menej známu vlastnosť spevnenia svalov a kostí. Nemôže existovať polemika o dôležitosti a potrebe mať zdravé svaly. Toto nutkanie bolo zvlášť pozorované u mladistvých a u žien. Ženy sa väčšinou vyznačujú slabšími kosťami, ktoré slabnú vekom – niet divu, že potrebujú ten správny mix živín už od útleho veku. Ak sa tento problem nepodchytí v zárodku, tak slabé svaly a kosti môžu poriadne strpčiť život.

Goji bobule sú známe skvelými vlastnosťami pomáhajúcimi budovať silu a kosti. V útlejšom veku ich deti potrebujú pre silu a zdravý vývoj. Pubertiaci ich potrebujú, pre zmeny spojené s pubertou. Nuž a dospelí ich potrebujú pre spevnenie kostí a údržbu svalovej hmoty.

Goji bobule vlastne majú vlastnosti, ktoré pomahajú každému, tak, či onak. Vitamíny v týchto bobuliach výrazne goji pestovanie pomáhajú pri spevňovaní kostí a svalov v našom tele. Výskum preukázal, že vitamin B je nutný pre údržbu zdravých kostí. Tí, čo goji jedia pravidelne, sú tak zachránení od svalových a kostných problémov.

Vitamín C sa nachádza v goji bobuliach vo veľkých množstvách, čo je dôležité pre syntéžu látky známej ako kolagén. Je to jedna z látok potrebných pre spevňovanie svalov a kostí. Dokonca sa hovorí, že množstvo vitamínu C v goji presahuje obsah vitamínu v pomarančoch. Tí, čo majú slabé kosti a pravidelne ich trápia kŕče, potrebuju zdroj svalu spevňujúcich látok. Preto sú im odporúčane goji bobule. Je to jediný, prírodný a preukázaný spôsob, ako v krátkom čase dosiahnuť spevnenie svalov a kostí bez potreby tabletiek.

Rola vápnika pre budovania kostí je známa, azda každému z nás a nemôže teda byť odopieraná. Vápnik je tiež nepostrádateľným spevňovateľom svalov. Goji sú bohaté aj na tento kľúčový minerál, robiac z nich číslo jedna pre spevňovanie kostí. Vápnik v týchto bobuliach je jednoducho obsorbovateľný vašim telo, urýchlujúc spevňovací process. Diéta s nízkym obsahom sodíku vám tiež pomôže pri spevňovaní vašich kostí. Aj tento prepoklad goji spĺňajú, keďže 1 unca (cca 28 gramov) goji, obsahuje iba 24 miligramov sodíku. Preto ak môžete limitovať obsah sodíku vo zvyšku vašeho jedálnička, budete môcť dosiahnuť sodíkovú rovnováhu vo vašom tele. Množstvo dietológov preto odporúča goji ako kľúčovú časť diéty.

LEAVE A REPLY