Môže Spoločné Náhrada Udržať Starší Ľudia Aktívni Dlhšie?

Kĺbu, aj keď od začiatku, sa stal dostupný vo všeobecnosti v roku 1960 s hip náhrada nasleduje koleno náhrady. Členok a rameno náhrady sú teraz k dispozícii. Z dôvodu zvýšenia staršej populácie a zlepšenia v chirurgické postupy počet spoločných náhrada rastie masívne a je nastavený na prepravu na zvýšenie. Je predpovedané v USA, že od roku 2005 do roku 2030 hip náhrada vzrastie o 174% na 572,000 a na kolená náhrada zvýši o 673% na 3.48 miliónov eur.

Údaje z roku 2011, v UK, ukazuje 80,314 hip výmeny, 84,653 koleno náhrady a 492 členok výmeny, údaje na rameno náhrada nebolo získané v roku 2011. Údaje ukazujú, že väčšina výmeny dôjsť v dôsledku osteoartrózy a priemerný vek pri výmene je okolo 68 rokov.

Ako sme už starší, je to bežné, že naše držanie tela a chôdzu vzor zmeniť.

Toto je, pretože mnohé zmeny sa vyskytujú v tele, ako starneme. Napríklad hustoty kostí ako stratené počas procesu starnutia, a to najmä u žien po dochádza k menopauze. Počas vek proces kĺbov môže dostať tvrdšie a menej flexibilný. Je to preto, lebo tekutiny v kĺboch môže znížiť, a to znamená, že chrupavky môže začať rub spolu a oslabiť. Kalcifikácia (vklad minerálov okolo spojky) sa môže vyskytnúť, najmä v ramenného kĺbu. Bedrové a kolenné kĺby sú spoločné priestory pre chrupavky, aby sa stratil.

*Účinky veku súvisiace zmeny môžu mať na organizmus

Takmer všetkých starších osôb sú uskutočnené na základe spoločnej zmeny v niektorých spôsobom, a to sa môže líšiť v závislosti od tuhosti Artritíde. Existuje celý rad účinkov, ktoré starnutie môže mať na tele, ako napríklad kosti sa môže stať krehké, a to znamená, že sa môžu stať viac náchylné na prestávky. Najčastejšie účinky, ktoré sa môžu vyskytnúť, zahŕňajú: zápal, stuhnutosť, bolesť a deformácia v dôsledku poruchy kĺbov štruktúry.

Ako výsledok týchto zmien v tele človeka sú viac pravdepodobné, že sa neistý na nohách, a to môže mať za následok pádu. To môže mať veľký vplyv na jednotlivca zdravie a dobre-bytosť, ako padá môže spôsobiť rozbitie, ako sú zlomeniny.

Čo sa dá pomôcť?

V závažných prípadoch spoločného náhrada by byť možnou alternatívou, ako to môže zmierniť bolesť a zdravotného postihnutia. Je bežné, ako ľudia starnú, ich potrebujú kolenného alebo bedrového kĺbu náhrady. Je to preto, lebo tieto sú spoje, ktoré vidieť značné množstvo opotrebenia počas individuálneho života, aj keď štatistiky ukazujú, že veľa náhrady sú vzhľadom na bolesť pri osteoartróze, ktoré nie je aktuálny liek.

Postup pre kĺbu zahŕňa odstránenie poškodených kĺbov a potom umelý kĺb (buď vyrobené zo zliatiny kovu alebo keramiky) je zavedené. Môže to byť buď podlepené alebo non-podlepené. Podlepené znamená, že umelého kĺbu bola stanovená na zvyšné kosti s cementom, a to je dosť často používaný v starších osôb, ako aj ich schopnosť liečiť je viac obmedzený. Non-podlepené spoločné výmeny umožňujú kosti prirodzene rastú okolo nahradenie opraviť ho na miesto. To sa zvyčajne používa v prípadoch, keď mladší jednotlivci alebo viac aktívne individuálne je potrebné spoločné náhrady. Je to preto, lebo to môže poskytnúť väčšiu flexibilitu a pohyb v dlhodobom horizonte. Avšak s tejto metódy kĺbu uzdravenie doba môže trvať podstatne dlhšie, než podlepené kĺbu ako kosti potrebujú príležitosť na rast.

Čas zotavenia po kĺbu môže byť mimoriadne dlhé, a jednotlivec môže vyžadovať nespočetné množstvo hodín fyzioterapia a podporu v snahe získať pohybu a flexibilitu. Všeobecne jednotlivcov podarí získať normálnu úroveň aktivity v priebehu dvoch až troch mesiacov od toho, výmenu, ale môže trvať až jeden rok, aby sa úplné uzdravenie a plné výhody nového spoločného. Po operácii by ste byť zapísaní do cvičebný program, ktorý je navrhnutý tak, aby pomohol získať silu a zlepšiť mobilitu nový spoločný.

Starostlivosť o domácnosť a kĺbovej náhrady

Ako výsledok operácie je pravdepodobné, že budete mať z nohy na chvíľu, a vrátenie môže byť pomalé, nejaké extra pomoc, môže byť potrebné. To môže byť prospešné pre realizáciu domácej starostlivosti balík v snahe poskytnúť nejakú dodatočnú podporu. Starostlivosť o pracovníkov by mať možnosť navštíviť pomôcť s každodenné životné úlohy, ako je napr. umývanie, obliekanie a prípravy pokrmov. Starostlivosť o pracovníkov môže tiež poskytovať podporu pri niektorých cvičení s cieľom pomôcť vybudovať pevnosť v novom spoločné. Starostlivosť Pracovník môže zamerať na získanie späť k tomu, čo by normálne bol v tom pred operáciou.

Záver

V UK história ukazuje, že výmeny sú trvalé 8 rokov bez problémov v mnohých prípadoch preto ľudia sú predlžuje ich aktívneho života. Museli znovu pracovať na kĺby, sa vyskytujú asi v 10% prípadov a ako ďalšie údaje sa zhromažďujú a zdieľané s chirurgov po celom svete, živote náhrady sa zvyšuje a úroveň problematiky je zníženie.

LEAVE A REPLY