Krém Na Vrásky 101 – Čo by každá žena Mala Vedieť

krem-na-vraskyŽeny sa boja zostarnúť, kvôli účinkom, ktoré to má na ich koži. Tvorba vrások je stále častejšie ako hydroface starnú, čo je dôvod, prečo sa stávajú veľmi závislými na krémoch proti vráskam. Ženy majú vždy aspoň jednu fľašu krému na vrásky, ktorý používajú.

Tieto krémy sľubujú odstrániť vrásky na tvári, čo je dôvod, prečo nad nimi ženy šalejú. Než si objednáte krémy proti vráskam, je najlepšie, keď poznáte, zložky, ktoré sú používané na ich výrobu.

Retinol je derivát vitamínu A, ktorý sa používa takmer vo všetkých krémoch na vrásky. Pridáva sa ako antioxidant, ktorý bojuje proti voľným radikálom, ktoré sú prítomné na koži. Tieto voľné radikály v skutočnosti ničia kožné bunky, čím spôsobujú tvorbu vrások na tvári. Retinol funguje tak, aby sa zabránilo vzniku týchto na koži. Tehotné ženy by sa mali retinolu vyvarovať, pretože môže spôsobiť vrodené vady.

Exfolianty sú považované za hlavné zložky krémov proti vráskam. Najčastejšie používaný exfoliant sú hydroxykyseliny. Sú prítomné vo forme alfa-hydroxykyselín, beta-hydroxykyselín a polyhydroxy-kyselín. Exfolianty zvyšujú peeling vrchnej vrstvy kože a odstraňujú odumreté bunky. To podporuje obnovu novej vrstvy pokožky, ktorá dáva tvári hladší a bezchybný vzhľad. Je potrebné byť opatrný pri používaní tohto druhu prípravku, pretože koža bude náchylná k poškodeniu slnkom. Používajte opaľovací krém, po celú dobu používania lieku.

Kyselina askorbová je zlúčenina podobná vitamínu C. Dôvod, prečo sa bežne používa vo väčšine krémov na vrásky je, že pôsobí ako antioxidant. Tým sa zabráni rozkladanie kože, ktoré môže viesť k vráskam. Tiež stimuluje produkciu kolagénu v koži, čo udržuje jej pružnosť. Kyselina askorbová chráni pokožku pred slnkom, aby stále vyzerala mladšie a zdravšie.

Koenzým Q10Koenzým Q10 je dôležitou zložkou krémov proti vráskam. Zlepšuje hojenie kože, čo je dôvod, prečo je obssažený vo väčšine produktov proti starnutiu. Vzhľadom na to, že hladiny koenzýmu Q10 v tele sa môže znížiť po určitej dobe, je vhodné doplniť jeho zásobu v tele. Samotná aplikácia dnešných krémov s touto zlúčeninou je účinný spôsob, ako dodávať koenzým Q10 do tela. Zlepší sa tým hojenie kože a funguje to ako prevencia tvorenie vrások na koži.

Použitie krémov proti vráskam môže skutočne omzit vrásky na tvári. Nezaručuje to, že úplne zmizne. Najmä OTC krémy na vrásky, môžu obsahovať nižšie koncentrácie zložiek. Pred kúpou krému bude najlepšie, keď sa pozriete na ingrediencie, ktoré sa používajú na výrobu týchto krémov. Ak je to možné, požiadajte o odbornú pomoc pri výbere perfektné krému proti vráskam, ktorý bude vhodný práve pre vás.

 

LEAVE A REPLY