Čo Spôsobuje tú Erektilné Dysfunkcie?

erektilne-dysfunkciePrvá vec, ktorú musíte poznať, je proces mužského sexuálneho vzrušenia. Jedná sa o veľmi zložitý proces, ktorý zahŕňa mozog, hormóny a xtrasize vaše emócie. Tiež to zahŕňa vaše nervy, svaly a cievy. Ak je niečo s niektorým z týchto systémov zle, môže dôjsť k erektilnej dysfunkcii.

Penis sa skladá z dvoch valcových útvarov, ktoré sú z akejsi hubovité tkaniva. Keď je muž sexuálne vzrušený, mozog odošle nervový impulz, ktorý spôsobí prietok krvi do týchto hubovitých svalov, ktorá je sa rozšíri do niekoľkonásobku svojej veľkosti. Tento príliv krvi do penisu je to, čo spôsobuje, že penis zhtuhne počas erekcie.

V prípade, že je sexuálna stimulácia trvalá, krv v penise zostáva, čo ho udržuje pevný. Po ejakulácii, alebo v prípade, že sexuálne vzrušenie vyprcháva, nadbytočná krv odteká z penisu a ten sa vráti do svojho nevztyčeného tvaru a veľkosti.

Takže čo spôsobuje erektilnej dysfunkcii? O faktor, ktorý ju spôsobuje, sa často debatuje a jednu dobu sa lekári domnievali, že to je spôsobené iba psychologickými faktormi. Ale tak to často nie je. Aj keď stres a sebaúcta sú dve z najčastejších príčin tohto problému, hlavným faktorom, ktorý spôsobuje erektilnú dysfunkciu je nedostatok pozornosti venovaný individuálnemu zdravotnému  stavu. Ľudia, ktorí sú v zlom zdravotnom stave alebo často berú lieky, majú vyššie šance, že budú mať erektilnej dysfunkcii. Jedným z veľmi častých zdravotných problémov, ktoré spôsobujú erektilnej dysfunkcii je nadváha alebo obezita.

Existujú aj ďalšie choroby, ktoré spôsobujú erektilnej dysfunkcii. Napríklad srdcové choroby, upchaté cievy alebo ateroskleróza spôsobujú erektilnej dysfunkcii, pretože bráni zdravému krvnému obehu, ktorý je zásadný pre erekciu. Cukrovka, vysoký krvný tlak a problémy so štítnou žľazou tiež prispievajú k poruche.

Ďalší problém, ktorý spôsobuje vznik erektilnej dysfunkcie, je panvovej operácie. Tá môže brániť toku krvi, alebo dokonca prerušiť nervové bunky a brániť erekciu. Muži sa jej tiež nevyhnú, keď si porania miechu, čo ovplyvní telo od pása dole. V prípadoch, ako sú tieto už nemôže byť erektilnej dysfunkcii liečená a spôsobí trvalé problémy s erekciou, alebo erekciu úplne znemožnia, v závislosti na tom, ako vážne zranenie miechy to je.

Užívanie tabaku, ktorý ovplyvňuje produkciu hormónov a spermií, môže tiež spôsobiť erektilnej dysfunkcii. Niektoré lieky na predpis ovplyvňujem schopnosť muža udržanie erekciu, najmä lieky, ktoré sa používajú na liečbu vysokého krvného tlaku. Chemoterapia a ďalšie druhy liečby rakoviny môžu tiež spôsobiť erektilnej dysfunkcie. Lekári väčšinou na erektilnej dysfunkcie nazerá iba ako na symptóm väčšieho základného zdravotného problému a zameriavajú sa na liečbu alebo zvládanie tohto zdravotného stavu a zvyčajne potom problém s erekciou zmizne sám.

Mozog má tiež kľúčovú úlohu v procese, ktorý umožňuje erekciu, ktorá začína sexuálnym podnetom alebo vzrušením. Emocionálne problémy, ako sú depresie, úzkosti, stres, únava alebo sexuálnej nedorozumenia môžu vyvolať alebo zhoršiť problémy s erekciou. V mnohých prípadoch, sú fyzické dispozície a psychická záťaž dôvodom, prečo dochádza k erektilnej dysfunkcii. Napríklad človek, ktorý už má nejaké malé zdravotné problémy, ako je vysoký cholesterol, sa môže báť o dostatočne dlhé o udržanie erekcie. Vzniknutý problém môže byť predĺžený problém s erekciou.

 

LEAVE A REPLY