Budujte svaly skrz srvátku

srvátkovýchPo stáročia množstvo ľudí využívalo výhodu srvátkových bielkovín. Srvátka je vysoko-bielkovinový mliečny product, ktorý je vedľajším produktom výroby syru. Je veľmi populárna najmä medzi fanúšikmi finessu, vďaka probolan 50 svojej nízkotučnosti a nízkemu obsahu sacahridov. Berie miesto tučným jedlám s vysokým obsahom sacharidov a pomáha pri chudnutí, keďže telo potrebuje viac energie na strávenie bielkovín.

Prečo by som mal brať srvátku?

muz-pitie-srvatkyBudovanie svalov by malo byť súčasťou programu na chudnutie. Získaním väčšieho množstva chudých hmôt, budete lepšie a proporčnejšie vyzerať. Na vybudovanie takej chudej hmoty, je nutné konzumovať viac bielkovín, ktoré sú alfou budovania svalov. Srvátkový prášok je skvelý zdroj bielkovín, vďaka nízkotučnosti a nízkemu množstvu sacharidov. Skrz srvátku môžete nabrať chudú hmotu a zbaviť sa nadbytočných tukov.

Užívanie srvátkového doplnku je bezpečné aj na každodennej báze. Jedna porcia môže dodať 19-30 gramov bielkovín. Keďže telo len veľmi obšasne mení proteíny na tuk, je to dobrý spôsob budovania svalov. Čím vyššia kvalita prášku, tým vyššia čistota bielkovín.

Srvátkový protein je mliečny produkt, ktorý je jednoducho stráviteľný a bezpečný na užívanie pre všetky vekové kategórie. Je však dôležité piť dostatok vody, keďže po konvertovaní bielkovín na hmotu, vzniká viac metabolického odpadu. Ak sa ho telo nebude schopné zbaviť, v tom najhoršom prípade sa nahromadí v pečeni a dostane sa do krvného obehu a cez neho do orgánov ako plúca a srdce.

Fakty o srvátkových bielkovinách:

Pochádzajú z kravského mlieka, ktoré sa z 80% skladá z kazeínu a z 20% zo srvátky. Laktóza a nadbytočné tuky su potom odstránené, aby nám zostal kvalitný srvátkový prášok. Aj keď kazeín je formou bielkoviny, srvátka bola vedecky dokázaná ako najvýživnejšia forma bielkovín zo všetkých bielkovinových doplnkov, keďže obsahuje všetky dôležité aj ‘bonusové’ telu prospešné aminokyseliny. Tiež obsahuje aminokyseliny s rozvetveným reťazcom, ktoré sú dôležité pre zachovávanie svalovej hmoty.

Srvátku možno mixovať aj s inými nápojmi, keďže bielkoviny nemajú žiadnu výraznú chuť. Ideálne chutí najmä pri kombináciách s džúsmi. Pri srvátke sa páni nemusia obávať ani o ich hormonálnu rovnováhu, nakoľko na rozdiel od sójových bielkovín, srvátka neobsahuje izoflavóny. Všetky tieto charakteristiky robia zo srvátky výborný bielkovinový doplnok pre tých, ktorý sa sanžia schudnúť, no nestratiť hmotu.

LEAVE A REPLY