Bolesti Kĺbov – Jednoduché Domáce Opravné Prostriedky

Bolesti kĺbov sú veľmi nevýhodné, pretože môže dochádzať v normálnom fungovaní ľudí. Z Ajurvédskej hľadiska, bolesti kĺbov dochádza, keď sú tam problémy s trávením v tele, čo vedie k nahromadeniu toxínov v priestoroch medzi kĺbov. Preto, keď sú kĺby presťahoval v najmenšom, je bolesť cítil v nich.

Niektorí ľudia žijú s neznesiteľné bolesti kĺbov, ktoré nemám ísť napriek liečbe. Oni pozrite sa na tieto bolesti ako súčasť vyrastal. Avšak, s pravým druh liekov tieto bolesti môžu byť úplne odstránené.

Liečba Jednoduché Domáce opravné Prostriedky

Liek # 1

Mať šťavy zo zázvoru. Rozdrviť niektoré vidanga (Embelia ribes, False Čierne Korenie) na jemný prášok s niektorými kamenná soľ. Mix všetkých týchto a vziať ich v množstvách troch gramov každý čas s medom. Lízať na to trikrát denne.

Liek # 2

Masáž paining kĺbov s olej extrahovaný zo semien biskupského burín. Teplý olej, trochu pred masáže. Podobný druh reliéf získané masáž s olejom z neem (Azadirachta indica, Indickej Margosa).

Liek # 3

V prípade bolesti kĺbov v dôsledku chladného počasia, pridať fistful of Biskupa burín semien a jedna čajová lyžička soli, dva poháre vody a varte. Udržať sito na to, a potom držať handričkou na sito. Látky dostanú navlhčený s teplou výpary riešenia. Použitie tejto látky k foment bolestivé kĺby. Tým sa odstráni bolesti.

Liek # 4

Niektoré bolesti kĺbov sú pociťovaný akútnejšie v kolenách, prsty a ramená pri zdvíhaní niektoré ťažké váhy. Tieto sú veľmi perzistentné bolesti vo väčšine prípadov, v ktorých nie je rozptýliť napriek liečbe. V takýchto bolestiach, paradajky sú najlepšie riešenia vzhľadom na svoje bohaté na vitamín C obsahu. Jesť štyri až päť surové paradajky v deň, a jesť jeden bowlful hustej paradajkovej polievky dvakrát za deň – ráno a večer. To prináša veľkú úľavu do štrnástich dní nepretržitého používania.

Liek # 5

Ak nie sú ostré a náhle bolesti kĺbov v ktorejkoľvek časti tela, potom grind je amalaki (Emblica officinalis, Indické Egreše) vo vode, ktorá je trochu teplé. Potom pridať trochu drveného kus kardamon vo vode. Piť tento concoction raz denne. To si chuťou a elánom tela a tiež zabrániť všetky nevysvetliteľné bolesti, ktoré vznikajú náhle v rôznych častí tela.

Liek # 6

Vziať petal žlté oleander kvet, známy ako kaner v Hindčina, a grind ju vložiť v arašidový olej. Uplatňovať táto pasta pravidelne na regióny, kde bolesti kĺbov vzniknúť. Nepretržité používanie bude úplne odstrániť bolesti.

Liek # 7

Môžete tiež grind niektoré strúčiky cesnaku a naneste pastu na postihnuté kĺby. Tým sa odstráni bolesti v krátkom čase. Ale problém s týmto opravným prostriedkom je, že cesnak vložiť treba zmyť v priebehu niekoľkých minút, alebo to povedie k vredy na koži.

Liek # 8

Pripraviť vložiť horčičné semená s trochou vody. Uplatňovať táto mastná vložiť do postihnutých kĺbov. Bolesti budú eliminované v krátkom čase.

Liek # 9

Je to režim, ktorý sa bude starať o bolesti kĺbov, ale to si vyžaduje trpezlivosť. Každé ráno po prebudení, jesť ricínových semien nasledujúcim spôsobom. Na prvý deň je rutina, jesť jeden ošúpaný ricínových semien, na druhý deň dve a tak ďalej udržať zvýšenie počtu o jeden až siedmy deň. Z ôsmeho dňa, začať so znižovaním počtu ricínových semien. To, kým počet prichádza až na jeden. Na bolesti kĺbov sa zmiznúť.

Liek # 10

Uvariť niektoré semená Biskupa burín vo vode. Nechajte vodu varíme a výpary vyjsť. Prineste svoje postihnuté kĺby v kontakte s výpary. To bude robiť spoločné bolesti zmiznú.

Liek # 11

Dajte niektoré horké olej v panvici. Pridať niektoré semená Biskupa burín a niektoré strúčiky cesnaku. Použitie tohto oleja na masáž hlboko do regiónov, kde máte časté bolesti kĺbov. Tento liek má moc odstrániť akýkoľvek druh bolesti kĺbov, ak vykonáva svedomito.

Liek # 12

Rozdrviť dva strúčiky cesnaku a pridať ich do niektorých sezamový olej. Zohrejte olej a masáž je hlboko do paining kĺbov. Môžete nájsť obrovské výhody tejto terapie.

Liek # 13

Ak bolesti, ktoré nie sú závažné, potom jednoduchý parný fomentation s handričkou tiež pomôže. Tkanina musí byť navlhčiť pary a potom stlačíte hlboko do postihnutých oblastí. Fomentation musia byť vykonané aspoň dvadsať minút denne, a to najlepšie pri súmraku.

Liek # 14

Pripraviť variť zázvoru, šťava v ricínový olej. Trvať dlhšie ako 10 mililitroch z ricínového oleja a kávová lyžička šťavy zo zázvoru. Piť to dvakrát denne – na svitaní a za súmraku – na prázdny žalúdok.

Liečba Špeciálne Ajurvédske Metódy

Od bolesti kĺbov sa vzťahujú k hromadeniu ama, prvý krok v ich liečby je odstrániť všetky toxíny. Toto je robené tým, že pacient rýchlo deň. Po tomto, fomentation sa aplikuje na opuchnuté kĺby s suché teplo. Ricínový olej je používaný značne v Ayurveda vykonávať masáž v prípade bolesti kĺbov. Byliny predpísané v rôznych potencies sú galangal, cesnak, guggul a punarnava. Dashamoolarishta je príprava najčastejšie predpísané, a liečba sa vo všeobecnosti vykonáva na tri týždne.

LEAVE A REPLY