Bobule Goji vs Acai – Ktoré sú lepším doplnkom pre chudnutie?

Existuje množstvo rozličných doplnkov na chudnutie, niektoré sú úplne prírodné ale mnohé sú plné bohvie čoho. Dve prírodné acai produkty, ktoré sa  stali hitmi v zámorí sú bobule Acai a bobule Goji. Obe majú množstáv antioxidantov a obe o množstvo zvyšujú úrovne energie a obe o sebe tvrdia, že pomáhajú pri chudnutí.

acai_vs_bobule-gojiAcai bobule pochádzajú s Amazónskeho dažďového pralesa a majú veľkosť hrozna, chutia asi ako mix čučoriedky a hrozna, aj keď rastú na palmách. Toto ovocie bolo užívané už stovky rokov ako prírodný liečiteľ a traduje sa, že môže obsahovať agentov so silou bojovať proti rakovine, aj keď množstvo výskumov ešte musí byť dokončených.

Bobule goji sú z Číny a rastú na kríkoch. Sú malými zvädnutými bobulami a vyzerajú, a na dotyk sú ako suché hrozienka. Toto ovocie má množstvo antioxidantov a bolo užívané už stovky rokov, ako prírodný liečiteľ s potencionálom bojovať s rakovinou.

Oba produkty majú množstvo výhod a pár nevýhod. Obe ovoia rastú na dvoch rozličných miestáach a majú veľa rovnakých kvalít.

Výhody oboch sú:

-Obshujú vysoké hladiny antioxidantov
-Podporujú sexuálne výkony
-Pomáhajú so stratou váhy
-Dodávajú energiu
-Pomáhajú bojovať s viacerými chorobami

Nevýhody oboch sú:

-Obe ovocia hnijú veľmi rýchlo a čerstvé si ich teda, zrejme, neužijete
-Sú drahšie, kvôli svojej rastúcej popularite

Obe tieto ovocia sú skvelým dodatkom k našej diéte, nie len že nám pomáhajú chodnuť, ale obe pomáhali mnohým civilizáciam po stovky rokov. Je ťažké rozhodnúť, ktoré je lepšie ako to druhé. Obe majú viac menej rovnaký efekt. Ak by som ich mal jesť čerstvé, tak by som si zrejme vybral acai, nakoľko sú sladšie, no v tabletkovej forme tam veľký rozdiel skutočne nie je.

LEAVE A REPLY