7 Príčiny vypadávania Vlasov u Mužov

Rate this post

Viac ako 70% mužov tvár vypadávanie vlasov v určitom štádiu ich života. Otázka je, prečo vypadávanie vlasov je tak bežné, a tiež, že u mužov, najmä? Dobre i žien trpí nejakým stupňom vypadávanie vlasov, ale majú šťastie, že plešatosti nie je slovo pre ne, namiesto toho, trpia vypadávanie vlasov rovnomerne šíriť po celej hlave. Poďme sa pozrieť na dôvody, prečo všetci ľudia majú na tvár plešatý.

Vypadávanie vlasov Spôsobené Plešatý Gén


Genetika je zďaleka najdôležitejšou príčinou rednutie vlasov, najmä u mužov. Väčšina mužov má plešatý génu v ich DNA, ktorá určuje, kedy a ako sa budú strácať vlasy. Vlastne, medzi všetkých ľudí zažíva vlasov na jeseň, viac ako 70% percent čeliť problému, pretože ich dobré gény. Ak sa zobrazí veľa holé hlavy vo vašej rodine, šance sú vysoké, že sa vám bude tiež skončiť bezsrstý vo vašom veku. Ale dedičnosti, vypadávanie vlasov, nie čakať na vás na prelome 50, začne lov individuálneho najneskôr do polovice 30-tych rokov a ako skoro ako v ich neskorom mladistvom veku. Genetické plešatosti je medicínsky nazvať ako Androgénnej alopécie.

Teraz milión dolárov otázka je, ako sa zistí, že strata vlasov v konkrétnej osoby je dedičnosť? Vo väčšine prípadov, lekár môže ľahko rozlíšiť genetické vypadávanie vlasov od ostatných tým, že jednoducho pri pohľade na vlasy vzor. Z toho vyplýva, konkrétne vzor. To je dôvod, prečo je bežne známy ako sa mužskej plešatosti. Ženy tiež vykazujú genetické vypadávanie vlasov a tiež, že v konkrétny vzor, ale majú trochu iný vzor známy ako žena plešatosti. Tam je “Norwood klasifikácie” mierka na meranie plešatosti u mužov a žien.

Jednotné Vypadávanie Vlasov

Niektorí muži a mnohé ženy majú jednotný rednutie vlasov vo všetkých oblastiach hlavy. To je zvyčajne ťažké zistiť, ako v porovnaní s mužský a ženský vzor plešatosti. Normálny rast vlasov cyklus je rozdelený do troch etáp:

Anagen: rast fáze, ktorá trvá približne tri roky a vlasy rastú priemernou rýchlosťou pol palca za mesiac.

Catogen: druhá fáza, v ktorej vlasy pripravuje ísť do pokojovej fáze. Počas tejto fázy vlasov oblasť činnosti podlieha chemickým zmenám a vypadáva.

Telogen: pokojovej fáze vlasy. To zmizne, pre dve až päť mesiacov. Približne 10 percent z vašich vlasoch sú v Telogen fázy v danom čase.

To je dôvod, prelievanie až stovky vlasov denne je považované za úplne normálne. Ale u ľudí, ktorí trpia jednotné vypadávanie vlasov viac ako normálne vlasy štart prechádza pokojovej fáze.

Hormonálne Vypadávanie Vlasov

Hormón nazývaný Dihydrotestosterón (DHT) je hlavným vinníkom plešatosti u mužov. Toto je odvodený z Androgénny mužských hormónov. U mužov, ktorí trpia hormonálne vypadávanie vlasov, určité množstvo mužského pohlavného hormónu testosterónu, spustí sa konverzia do DHT cez chemický proces. Tam sú niektoré lieky, ktoré inhibujú túto konverziu testosterónu na Dihydrotestosterón. Hoci tieto lieky zobraziť dobré výsledky v prevencii hormonálne vypadávanie vlasov a obnovuje vlasy hustota, nie je trvalé vyliečenie a príznaky štart prichádza späť, hneď ako začnete užívať tento liek. Jediným spôsobom, ako trvalo obnoviť hrubšie hlava je prostredníctvom zákroku transplantácia vlasov.

Strava – Výživový Nedostatok

Niekedy výživový nedostatok môže tiež spôsobiť rednutie vlasov. Vaše telo potrebuje niekoľko živiny, ako bielkoviny, železo, vitamíny (vitamín A, vitamín B komplex a vitamín E), a omega 3 mastných kyselín pre zdravý rast vlasov. Niektoré minerály zohrávajú svoju úlohu v udržať vaše vlasy zdravé a silné. Dôležité minerály obsahujú Železo, Selén, Kremík, Zinok, Meď a Jód. Chýba akékoľvek živiny a minerálne môže mať nepriaznivé účinky na vlasy zdravie a výrazný nedostatok môže vyvolať vlasy padajú rovnako. Na zadnej strane nutričné vlasov na jeseň, začať konzumovať vyváženú stravu uistiť sa, že budete mať dostatočné množstvo vyššie uvedených živín a minerálnych látok. Ak si myslíte, že diétu nie vám môže pomôcť splniť nedostatky, môžete vždy zobrať doplnky.

Stres

Stres je zlé, že nie len pre vaše celkové zdravie, ale aj pre pokožku a vlasy. Muži, ktorí prešli niektoré fyzické alebo emocionálne traumy zobraziť vypadávanie vlasov podpíše niekoľko mesiacov po incidente. Takže, ak ste prišli o vaše zámky bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, pozrieť sa späť na svoj život, ak ste prešli traumatické skúsenosti za posledných niekoľko mesiacov, alebo nie. Našťastie, rednutie vlasov spôsobené stresom a úzkosťou je väčšinou reverzibilné a hneď ako trpiaci riadi stres, väčšina stratené vlasy začať rásť späť.

Fajčenie

Fajčenie môže tiež prispieť k urýchlenie rednutie vlasov. Chemických látok v dyme z cigariet brzdia tvorbu bielkovín, ktoré robí vlasy.

Prostredia a Znečistenia

Znečistenie životného prostredia môže tiež vyvolať a urýchliť rednutie vlasov. Nižšie sú uvedené niektoré environmentálne znečisťujúcich látok, ktoré prispievajú k vlasy jeseň.

Selén: Selén je bežné znečisťujúcich látok v našej strave. Ak je prítomná vo vyššom množstve, môže vyvolať vypadávanie vlasov.

Olovo, Ortuť, Kadmium, Hliník, Železo a Meď: Niektoré z týchto minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé vlasy – ale len v malom množstve. Nadbytok niektorého z týchto minerálov môžu mať určité negatívne účinky na vaše fyzické zdravie vrátane vlasov.

LEAVE A REPLY