Zaplatiť Dopredu, a Dostávať Dividendy!

Rate this post

Ste jedným ísť extra mile pre klienta? Možno ste sledovali film ‚Pay it Forward‘. Je to srdce-otepľovanie ešte srdce-wrenching príbeh o moci ukazuje dobrotu iných, vrátane a čo je možno najdôležitejšie, cudzími ľuďmi. A vnútorných odmenou je dobrá pre myseľ, telo a ducha!

Dovoľte mi povedať vám o osobné skúsenosti z bane, ktorý mi pripomenul názov filmu je význam.

Nie ďaleko odo mňa je truck stop, ktorý má v čase slúžil druhý povinnosť ako carpooling veľa pre tých z nás, buď s životného prostredia svedomia, alebo túžba, aby náš mesačný rozpočet pod kontrolou. Mal som zariadil, aby sa nabral až na toto vozidlo zastaviť na zapojenie sa bude konať v inom meste. Príchod trochu skoro a s času na rukách, napadlo ma, že som zabudol na pour moje ráno java, keď odchádzate z domu. S opakovane pohára v závese, som sidled do obchodu a nalial do pohára, potom zamieril do Služby Zákazníkom Ošetrovateľa.

Niekedy, to je málo alebo neočakávané gestá, ktoré sa stali zlaté chvíle nášho deň komentár, ktorý nasleduje, je trochu popisované ako nie som obdarený fotografickú pamäť, ale mám dobré spomenúť, ako na priateľský zákaznícky servis skúsenosti. Ako som kopal do hlbokých zákutí mojej kabelke pre zmeny, ktoré sa skrývajú v rámci, mladá dáma za pultom nedbalú ale nadšene povedal: „Ach, nevadí… no charge.“ Bol som prekvapený jej vyhlásenie a nevedela celkom pochopiť, čo sa deje. Koniec koncov, nie sú podniky v podnikaní, ako zarobiť peniaze? Nie je to, ako sa im podarí v ťažkej psa-jesť-pes ekonomiky? Nemohol som sa nechať dostatočne dobre na to, ako sám jej druh gesto jednoducho nemal ‚fit‘ s mojím spoločensky podmienené očakávania. Takže to, čo som urobil? Som rovnako nadšene argumentoval mieste! „Dlhujem vám niečo; som nekúpil nič iné!“ a ignorujú jej druh gesto, pokračoval som upratovať v mojej kabelke pri hľadaní viac mincí.

Tiež som sa obávala, že tento zdanlivo neobvyklé a zvláštne impulzívnu mladú ženu by si sama problémy s niektorými moci. Koniec koncov, čo je zadarmo v tento deň a vek? Možno úsmev, ak máme šťastie? Nechcel som zle koncipovaný gesto na jej súčasťou, aby náklady na jej prácu. Koniec koncov, nemal tam byť fotoaparáty číha všade? Bol to nie je žiadny-no nie? Iste, to bolo prakticky ‚trestného‘ to, čo ona robí!

Opäť, ona trvala na tom.

Po usadil do mojej mysle, že ona bola v skutočnosti vážne a že ona nebude mať peniaze na kávu, poďakoval som jej hojne, žiadna–menej strkať niekoľko dimes sa na ňu, identifikačné to ako tip. Zvláštne je, že by som mohol nenapadlo nechať ju tip ak by som mal doslova zaplatil za kávu, pretože sa v podstate boli self-service! Skôr, než ona by mohol tlačiť tip späť ku mne, ktorý som myslel, že sa môže stať, som sa prikrčil sa obchodu s „vinníka káva“ v závese. Ako som sedel vonku na chodníku, čerpacích moje java-ochudobnený mozgu a čaká na môj rendezvous, začal som zvedavý, či to bol ukladanie vlastných alebo impulzívne konanie. Ja by som neskôr sa dozvedeli, že majiteľ obchodu, podporovať zamestnancov, aby občas zákona o impulz týmto spôsobom. Myslím si, že niektorí zamestnanci sa môžu veľmi dobre užite si vyberiete svoje „Santa pre Druhý“ momenty.

Ako Kariérny Poradca, to mi pripomenul často tieto malé a ďalšie courtesies, ponúkané spolu so štandardnými službami, môžete doslova motivovať jednotlivcov k návratu. To môže byť zdarma káva, ako som dostal. To môže byť veselý pozdrav, ktorý je naozaj úprimné. Alebo to môže byť množstvo ďalších gest. A osobne pozitívny moment v čase, posilnené v rámci mi, že tento podnik má rozhodli poskytovať kvalitné služby, nie len predaj pre účely predaja. V tom, že odišla extra mile pre svojich zákazníkov, moje auto urobil veľa spiatočnú cestu na to, že vozidlo zastaviť, keď potrebujú zaplniť-až.

Teraz som zabezpečiť, I ‚Pay it Forward‘ častejšie, po mojej zdarma káva skúsenosti. Pýtam sa každého z vás… myslím, že časy, keď iní ponúka láskavosť, aby ste… ste recyklovaného priazeň tým, že rozširuje zdvorilostné alebo láskavosť do druhého? Nerobia to izolovaný výskyt, aby to pravidelnou súčasťou vášho života. Zaplatením ho dopredu, emocionálne dividendy dostanete sa určite odmenu v sebe. Ale to povedal, to je tiež dobré pre podnikanie!

LEAVE A REPLY