Čo Je Vlastne Forskolin?

Čo Je Vlastne Forskolin?
Rate this post

Ak chcete odpovedať na túto správne, je najprv nutné sa starostlivo pozrieť na rastlinu zvanú Coleus forskohlii. Je to rastlina, ktorá je členom čeľade hluchavkovité, a rastie predovšetkým na svahoch hôr v Indii, Thajsku a Nepálu. Po stovky rokov bola používaná v tradičnej ľudovej medicíne na liečbu širokej rady zdravotných problémov. Bylinkári ju predpisovali na nespavosť, kožné vyrážky, zápal priedušiek, astma, angínu a epilepsii.

V 70. rokoch 19. storočia začala veda skúmať Coleus forskolii a našla veľa pravdy na tejto viere. Vedci zistili, že látka s názvom Forskolin je zodpovedná za všetky liečebné výhody exotické rastliny Coleus.

A čo viac, ďalší výskum zistili jednu veľmi zaujímavú výhoda: čisto prírodný Forskolin vám môže pomôcť vo vašom úsilí počas chudnutia.

Vedecký Dôkaz

Existuje niekoľko významných štúdií, ktoré posilnili vieru v daný produkt. Jedna zo štúdií obsahovala krýs na špeciálnu čisto forskolinové stravy. Táto forskolin active diéta je nazývaná ako „Švédsky diéta“ a zahŕňa veľa nezdravé jedlo, ktoré spôsobuje rýchlo obezitu. Táto diéta sa podobá nezdravým stravovacím návykom mnohých ľudí, ktoré spôsobujú nadváhu alebo obezitu.

Podľa štúdie uverejnenej v Pharmacognosy Research, sa zistilo, že extrakt CF znižuje príjem potravy a spôsobuje stratu hmotnosti u laboratórnych potkanov. Vedci, ktorí vykonávali štúdiu, dospeli k záveru, že dôkazy ponúka ďalšie potvrdenie, že doplnok Forskolin pomáha pri chudnutí aj keď vaša strava nie je nijako zvlášť zdravá.

Potom je tu zásadný štúdie zahŕňajúce človeka, ktorá bol uverejnená v Obesity Research. Rad mužov s nadváhou a obezitou bola náhodne rozdelená do dvoch skupín. Jedna skupina brala 250 mg doplnku s 10% štandardizovaného Forskolin dvakrát denne. Druhá skupina brala placebo. Žiadna z testovaných osôb nevedela, čo naozaj užívala. Okrem toho, títo ľudia práve veľmi necvičili.

Zistenie na konci 12 týždňa boli prekvapujúce. Špeciálnou metódou, ktorá meria hladinu telesného tuku pomocou röntgenových lúčov, vedci zistili, že ľudia v skupine užívajúcej Forskolin vykazovali oveľa väčší redukcii telesného tuku. Navyše, ich hladiny testosterónu sa zvýšili tiež a rovnako tak aj ich svalová hmota.

Ako Forskolin Spôsobuje Chudnutie?

vah

Takže, ako presne táto exotická rastlina funguje? Podľa vedcov, budete chudnúť hneď niekoľkými spôsobmi:

  1. Forskolin zvyšuje hladinu na hormón citlivé lipázy. Tento enzým v podstate pomáha spaľovať tuk z vášho organizmu.
  2. Extrakt tiež zvyšuje tvorbu cyklického adenozín monofosfátu alebo ak cAMP vo vašom tele. Tento cAMP podporuje tvorbu hormónov a enzýmov, ktoré poháňajú váš metabolizmus a spaľujú vaše nadbytočné kalórie. To znamená, že nepridávate nový tuku do svojho tela a rozpúšťame tuk, ktorý máte v súčasnosti, čo vám poskytne potrebnú energiu.
  3. CAMP stimuluje proteín kinázy, ktorý je súčasťou ničenie stavebných blokov vašich tukových tkanivách.
  4. Váš zvýšený testosterón a znížená hmotnosť tiež pomáha efektivite vášho cvičebného režimu, lebo ste viac schopní dvíhať závažia oveľa dlhšie.

Je Tento Doplnok Prírodný a Bezpečný?

Takže, má Forskolin extrakt pre chudnutie nejaké zlé stránky? V skutočnosti sa nie je čoho báť. Je prírodný a bezpečný, a ak budete postupovať podľa pokynov na štítku, potom bude všetko v poriadku.

Tak to nie je vždy, keď beriete všetky tie syntetické lieky na chudnutie. Nežiaduce účinky týchto liekov môžu byť brutálny, objavilo sa veľa hospitalizáciou a pripomienok. To sa netýka čistého Forskolin extraktu.

LEAVE A REPLY